Konwersja pojazdów

Kolejnym ciągle rozwijającym się projektem Klastra Green Cars jest sieć punktów konwersji pojazdów z silnikami spalinowymi na elektryczne. Projekt ten korzystać będzie z doświadczeń uzyskanych w trakcie konwersji pojazdów marki Fiat Panda dla spółki Energa Operator oraz samochodu KIA Soul dla potrzeb komercyjnych. Centrum Elektromobilności zajmować się będzie budową komponentów składowych, które będą instalowane w pojazdach w punktach konwersji. Obecnie do uruchomienia przygotowane zostało 68 punktów znajdujących się na terenie całej Polski.

Standardowy zestaw instalacyjny zawierać będzie silnik BLDC, baterię litowo-jonową wraz z systemem BMS, komputer pokładowy oraz inteligentny falownik. Ponadto w samochodzie możliwa będzie instalacja dodatkowych urządzeń zwiększających bezpieczeństwo i wydajność użytkowania pojazdu, takich jak „czarna skrzynka” z rejestratorem parametrów jazdy czy urządzenie do obsługi ogólnoeuropejskiego systemu ratunkowego eCall. Komputer pokładowy może również zostać wyposażony w osobny ekran LCD lub wyświetlać informacje na ekranie połączonego z urządzeniem smartfona. Wszystkie komponenty wykorzystywane w procesie konwersji będą produkowane z materiałów najwyższej jakości i w oparciu o własne, sprawdzone technologie.

Obecnie w Polsce istnieje dość niewiele serwisów oferujących kompleksowe wsparcie w zakresie konserwacji pojazdów elektrycznych. Najczęściej obsługują one małe pojazdy bagażowe i golfowe oraz elektryczne rowery i quady. Brak odpowiedniej infrastruktury serwisowej jest jednym z czynników utrudniających rozwój tej gałęzi transportu w Polsce. Klaster Green Cars planuje rozwiązanie tego problemu poprzez otwarcie działu serwisowego przy każdym punkcie konwersji pojazdów. Oprócz serwisu i naprawy pojazdów konwertowanych metodą Klastra Green Cars, punkty te będą zajmować się naprawą innych pojazdów elektrycznych i konwertowanych. Przy każdym punkcie znajdować się będzie również stacja ładowania pojazdów złożona z kilku modułów.

Klaster Green Cars, realizując swoje założenia z dziedziny konwersji pojazdów elektrycznych dba o najwyższy standard usług. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Podstawą sukcesu planowanego przedsięwzięcia związanego z konwersją i serwisem pojazdów elektrycznych jest rozległa wiedza techniczna i doświadczenie w branży, którą zapewnia współpraca z tak renomowaną uczelnią.  

Scroll to Top