Konkurs „Liderzy Innowacyjności”

Konkurs „Liderzy Innowacyjności – Innovation Awards” jest częścią szerokiego projektu, którego celem jest promocja sektora nowoczesnych technologii w Polsce. Głównymi organizatorami są Emirates & Europe Business Development Cluster oraz Gazeta Prawna, wspierani przez Partnerów projektu, którzy są jednocześnie fundatorami nagród. EEBD ma charakter międzynarodowej organizacji współpracy środowisk emirackich i europejskich. Swą działalność opiera na kojarzeniu i wspieraniu instytucji członkowskich: przedsiębiorstw, jednostek rządowych oraz środowisk naukowych i naukowo-badawczych z obszaru:

Produktów i Usług Finansowych,
Innowacyjnych Technologii,
Rynku IT,
Energetyki,
Gospodarki odpadami,
Rynku rolno-spożywczego,
Nieruchomości,
Transportu,
Turystyki,
Technologii wojskowych,
Medycyny,
Kultury i sztuki.

Konkurs jest przeprowadzany raz do roku w ramach działalności Smart City i odpowiada na zmiany, jakie dokonują się w polskich miastach. Przemiana ta dotyka wielu aspektów, począwszy od ekologii, poprzez transport, energetykę, budownictwo oraz sposoby komunikacji z mieszkańcami. Głównym celem jest wyróżnienie osób, jednostek samorządowych oraz przedsiębiorstw i start-upów za promowanie innowacji i przedsiębiorczej postawy. Nagrodą „Liderzy Innowacyjności” uhonorowane zostaną osoby i podmioty wyróżniające się w zakresie transferu technologii, wzmacniające innowacyjność gospodarki krajowej w siedmiu kategoriach:

Innowacyjne Miasto,
Innowacyjna Gmina,
Innowacyjny Urząd Marszałkowski,
Innowacyjny Przedsiębiorca,
Innowacyjna Kobieta,
Innowacyjny Start-up,
Innowacyjna Instytucja.

Konkurs ma charakter otwarty, gala półfinałowa Konkursu odbyła się w dniach 26-28 czerwca 2017 r. w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem. Wyłoniła ona Laureatów, którzy przeszli do finału Konkursu. Rozstrzygnięcie odbędzie się w dniu 24 października 2017 r. w Hotelu InterContinental w Warszawie w ramach drugiej edycji Emirates & Europe Economic Forum – Innowacja Szansą na Rozwój Gospodarczy.

Scroll to Top