Pręty zbrojeniowe

Pręty zbrojeniowe wykonane z materiałów kompozytowych pozwalają na uniknięcie tzw. mostków termicznych w ścianach konstrukcji. Są one wykonane z niejednorodnych mieszanek różnych komponentów budowlanych. Pręty zbrojeniowe nie przewodzą ciepła, dzięki czemu nie powodują strat termicznych, które występują w konwencjonalnym budownictwie. Nasze pręty zbrojeniowe są odporne na rozciąganie i korozję.

Rekuperatory

Rekuperatory to urządzenia odpowiedzialne za odzyskiwanie ciepła z powietrza wypływającego z budynku na zasadzie przeciwprądów. Serce rekuperatora stanowi wymiennik ciepła, w którym zimne powietrze odchodzi od ciepłego powietrza wentylacyjnego bez ryzyka ich mieszania się. Wstępnie ogrzane powietrze trafia do budynku. Nasze rekuperatory charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością, sięgającą nawet 95%.

Mikroinstalacje OZE

W przypadku budynków plusenergetycznych konieczne jest wyposażenie ich w wysokoefektywne mikroinstalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych. W naszej ofercie znajdują się instalacje fotowoltaiczne oraz unikalne na skalę światową pionowe turbiny wiatrowe o modułowej konstrukcji. Zarówno panele fotowoltaiczne, jak i turbiny mogą być stosowane jako rozwiązania domowe, ponieważ są estetyczne i bezpieczne.

Szkło piankowe

Szkło piankowe to materiał izolacyjny o wysokiej wydajności. Jest to przyjazny dla środowiska materiał wykonany z rozpuszczonego tłucznia szklanego i dodatków spieniających oraz popiołów. Jako substancja nieorganiczna, szkło piankowe jest odporne na pleśń. Dzięki wysokim właściwościom wodoodpornym może być również stosowane do hydroizolacji ścian i podłóg.

Smart Home

Smart Home to aplikacja do zarządzania domami pasywnymi i plusenergetycznymi. Jest używana do zdalnego lub lokalnego łączenia się z inteligentnymi systemami zarządzania energią oraz urządzeniami elektronicznymi. Smart Home umożliwia kontrolę nad urządzeniami domowymi i audio/wideo, systemami alarmowymi, monitoringiem wideo, oświetleniem, zabezpieczeniami antywłamaniowymi i innymi systemami domowymi.

Fosfogips – innowacyjny materiał budowlany

Materiały budowlane wykonane z fosfogipsu mają doskonałe właściwości termiczne i pozwalają na utrzymanie temperatury wewnątrz pomieszczeń. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ umożliwiają zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych. Ich produkcja jest prawie o 50% tańsza niż standardowych materiałów budowlanych. Ze względu na brak substancji organicznych, są odporne na rozciąganie i nacisk oraz na niekorzystne czynniki atmosferyczne i działanie mikroorganizmów. Materiały fosfogipsowe charakteryzują się wieloma zastosowaniami w zależności od dodatków, w tym: półprzewodnikami, które pozwalają na zmianę kolorów i właściwości materiałów.

Green Energy dostarcza nowoczesne technologie i materiały budowlane, które przyczyniają się do tworzenia bardziej energooszczędnych, ekologicznych i inteligentnych budynków.

Pobierz plik w formacie PDF
Scroll to Top